ramlaaaltouma31 ramlaaaltouma31
  • 22-09-2022
  • History
contestada

A local store charges $1.97 per pound for bananas and $4.49 for a gallon of apple juice. What is the cost of 1.5 pounds of bananas and one gallon of apple juice? PLEASE SHOW WORK

Respuesta :

Otras preguntas

3469131824 what is the next number?
Which type of meter is used in these lines from a poem? I could not love thee, Dear, so much Loved I not honor more
What is the name of the country whose neighbors are Brazil, Bolivia, and Argentina?
What is 90 divided by 7
What treaty was signed by the countries of Western Europe, along with Canada and th United States, in April of 1949?
the product of 7/16, 4/3,and 1/2 is
21 is 12% of what number?
what is 9/15 as a decimal
A relay team of four people run 3 miles. If each person runs the same distance how many miles does each person run?
The most common crop grown in the southern part of China was ________________. a. wheat c. rye b. rice d. corn