vanessagallegos7745 vanessagallegos7745
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

Points A and B have coordinates (3,1,2) and (1,-5,4) respectively. Point C lies on line AB such that AC:BC=3:2. Find position vector of Point C. Final answer i
Help needed! Due by 6/22/19
If a person eats 1/3 of their meal, what percent have they eaten
Which of the following is the conjugate of the expression below when x> -3? 7- square root of x+3
Refer to the following distribution: Cost of Textbooks Frequency $25 up to 35 2 35 up to 45 5 45 up to 55 7 55 up to 65 20 65 up to 75 16 What is the relative c
The Magna Carta was important to the development of modern democracybecause it:OA. placed legal restrictions on rulers who had once held absolutepower.OB. serve
Which is larger? a. muscle fiber b. muscle filament
Where would you most likely find water molecules?
Factor the binomial using its GCF: 10x-15x^4
Solve each exponential equation by using properties of common logarithms. When necessary, round answers to the nearest hundredth. 7(^3x) - 1 = 5(^x - 1) A. x ≈