rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

A bicyclist is travelling at 25 m/s when he begins to decelerate at -4m/s2 . How fast is travelling after 5 seconds
Given d = 1 2 at2, solve for a. A) a = t2 2d B) a = 2d t2 C) a = d - 1 2 t2 D) a = 1 2 t2 - d
Identify cause and effect explain the impact of the nuclear arms race on the role of the vice president
What purpose is served by the loss of an -H and -OH end from two molecules as they join together during dehydration synthesis
1. business and exchange of goods by purchase, trade, or sale license 2. can be felt by touching, material commerce 3. authorization by law tangible 4. syste
2. A construction consultant may be responsible for
According to Laozi, what is the Dao? A.the home of the heavenly spirits B.respect for authority C.the natural way of the universe D.reverence for ancestorsWhat
What two types of food would you expect to be available on this island
solve the system of linear equations algebraically
Do you think it would be possible for something similar to the Holocaust to happen again? Why or why not?