ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 9-foot roll of waxed paper costs $4.95. What is the price per yard ?

Respuesta :

Otras preguntas

Have a good day!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
How does Shakespeare’s use of triumph instead of victory affect the meaning of the passage? It shows that Cassius thinks that Brutus is always too emotional and
What is 3/4 of 2/3 of 22jgggggggggggggggggghggggggggggggggggggkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkuyyyyffffffffffv87t7tto87t fv64yerdfxesdaxcxcvbnm,oiuyt
Please help will Mark brainliest
Pls help!!!! Don’t just do it for the points pls help me. A) rabbit and rat B) snake and frog C) lion and eagle D) frog and bird
Find the word that is a necessary component of the ones in CAPITAL. SCHOOL * students desk test learning
Peanuts and pecans in bulk bins at the grocery store cost $0.65 per ounce. How much would you spend if you bought 1 pound 8 ounces of peanuts and 2 pounds of pe
what is (x^3-4x+6)÷(x-2)?please helppp :)​
A cone has a volume of 4823.04 cubic inches and a radius of 16 inches. What is its height? Use ​ ≈ 3.14 and round your answer to the nearest hundredth.
how many grams of cacl2 would be dissolved in 1.0L of a 0.100M solution of cacl2