MaianaG504250 MaianaG504250
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Lucy ordered some take away dinner for her family. She bought 4 main-course meals that cost $11.70each, and 4 entrees that cost $2.20 each.How much in total did the 4 main courses cost?Cost = ______ dollars

Respuesta :

Otras preguntas

twice a number,decreased by 17
what is the value of 3 in 43,158 and 71,435
Rita borrows $5000 from her parents. she repays them $6000.what is the interest rate if she pays at the end of year 2
The sun is 93x10 to the sixth power miles from earth what is the distance written as a whole number?
In what circumstances do scientists use observational research and opinion based research?
Jared earns 0.25 vacation days for every week that he works in a calendar year. He also gets 10 paid company holidays per year. Write a verbal model and an alge
What is 30=12m I need help
What conditions allowed the Spartans to create a professional army?
How is a student loan different from a scholarship?
how do you express to 24.357 in unit form