surayyahjones surayyahjones
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Two 40-ounce jars of peanut butter cost $10.34. Rita wants to buy twelve 40-ounce jars of peanut butter. By what scale factor should Rita multiply $10.34 to determine the cost of 12 jars of peanut butter? ( HELP THIS IS IMPORTANT I NEED ANSWER RN)

Respuesta :

Otras preguntas

Which equation will have the same solution as 3(2x-1)+4x=13?
Write the equation in slope-intercept form of the line that has a slope of 6 and contains the point (1, 1)
an angle measure x degrees. what is the measure of its compliment? what is the measure of its supplement?
Help me please heathen 1. an uncivilized person 2. a kind or type 3. ill-tempered 4. a jointed-puppet
what is the measure of the vertex angle of an isosceles triangle if one of its base angles measures 48 degrees?
find the rational number halfway between 5/16 and 7/8
explain the advantages of crystallisation over evaporation
1. Explain with reasons why burning of paper is a chemical change.
A surveyor has poles A, B, and C set to form a right triangle with the right angle at B. If the distance from A to B is 35 meters and the distance from B to C i
A triangle has two sides of lengths 7 and 9. What value could the length of the third side be?