aarilynnoodle aarilynnoodle
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jacks plant grew 50 inches in 700 days. At this rate, how much did it grow in 140 days?

Respuesta :

Otras preguntas

how do you write 32,005,008 in words
Suppose the radius of a circle is 8. what is its circumference
Which of the following is a complex sentence
what is the value of the 1 in 178
What is the best estimate for the product of 289 and 7 ?
Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4.Find the unit rate for the juice boxes. Example
If one ray contamine anotaré ray, aré they te sane ray?
Lana earned $49 dollars on Friday, $42 on Saturday, and $21 on Sunday selling bracelets. she sold each bracelets for the same amount. What is the most she coul
A 5-pound bag of apples cost $3.50. Use that rate, to complete the table to identify equivalent ratios, and then answer the questions. Apples *? 5 ? 15 Cost 0
What is two more than 4 times the sum of t and 7 is equal to the current temperature written as an expression?