mariandradee1999 mariandradee1999
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B

Respuesta :

Otras preguntas

Here are two sets of numbers, a and b. Set a :200,104,100,160. Set b: 270,400,483,300, x. Mean of set a: mean of set b= 3:8. Work out the value of x
new-found interest in wellness and in keeping your mind sharp, your family has asked your opinion about which neighborhood to choose. Your biggest concerns are
Displays the frequencies for categorical data in a two-way table
Why are advertising companies helpful?
Read this excerpt from the short story and answer the question. When he reached the top of a ridge he stood straight and proud in the moonlight, looking at Jim
Edmond toured New York City with his family. They started their tour at 3:05 P.M. at the Empire State Building, where they spent 45 minutes. They spent 2 hours
The local video store is having a sale on video games. The store is offering a sale pack of 4 video games for $48. What is the price of a single video game in t
Need help again ASAP What does the data reveal about the relationship(s) between the impactor's mass and crater depth?
can someone help me plzz?? No links​
SOMEONE TALK TO ME NOW I WANT TO START A CONVERSATION