chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

what is the most effective way to study?
Find the slope of the line through points (2,-4) and (2,7)
A bond with a coupon rate of 5.16 percent and semiannual coupon payments matures in 12 years. The YTM is 6.37 percent. What is the effective annual yield?
Which verb form correctly completes this sentence? Sus padres ________ en los Estados Unidos durante dos años. A. vivieron B. vivimos C. viviste D. vivió
Compose a 5 sentence summary of what we read today in class. Be sure to include the feelings that the narrator has for his grandfather
Which of the following are correct regarding carbohydrates?
tina is placing 32 roses and 12 tulips in vases.for table decorations in her restaurant each vase will hold the same number of flowers each vase will have only
Can a translation, a reflection, or a rotation of a figure ever result in an image with a different size or shape? Explain.
An open spinal defect characterized by a protrusion of meninges and spinal cord through the defect, usually within a meningeal sac, is called :_______
Which of the following is a guns or butter decision?