lilibeth8 lilibeth8
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

A piece of manufacturing equipment can produce enough items to fill an order
in 10 hours. If an auxiliary piece of equipment is used also, it will take 7 hours
How long would it take the auxiliary equipment to fill the order working alone

Respuesta :

Otras preguntas

simplify 4c^2 + 6(c - c^2) - 2c​
Through which mountain pass did people travel to get to Sutter's Fort?
Is the below sentence grammatically correct? Every pottery was intrigued with different patterns. ​
Alicia cashed half of her paycheck and set aside the other half to take her friends out to dinner. She spent $42.15 on dinner and brought home more than $20.00.
Need help pleaseeeeee??
Round 219.870754015 to the nearest hundred.
2x - 3=5 what is the answer​
A 2-quart carton of fruit punch costs $3.44. What is the price per cup?
how many 1/4 cup servings can you get from 8 1/2 cups of coffee​
Five students vent for a hiking trip. Each of them were carrying separate bags Of 3 3/4 kg of rice, 23/8 kg of fuel and 4 1/2 kg of other provisions. They got a