765906
765906 765906
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

John has $23.65 to spend on a book and magazines. The book costs $5.95. the magazine cost 2.95 each


Make let statements and equation than solve the equation you made


Unit-Solving equations

Respuesta :

Otras preguntas

The equation for line c can be written as 7x+y=6. Perpendicular to line c is line d, which passes through the point (7,1). What is the equation of line d? ASAP!
Complete el espacio en blanco con la mejor respuesta Mi Hermana tiene dove anos. Yo te go does anos. El es _____ que yo.
Why is oxygen the "final electron acceptor"?
What structural part of a bacterial flagellum is composed of flagellin?.
What is MOST LIKELY represents the positive space in this work?
True or false? As a result of the depression, Western governments started taking a more active role in directing the economy and providing social safety nets fo
what does | mean in math for example; |15|
Can I get help for these problems 5 through 6 thank you :) !
Why does a train have a smaller carbon footprint than a scooter?
THE CHANGE IN SPANISH POLICY HAD LITTLE EFFECT ON AMERICAN FARMERS IN THE WEST True or false (Please help guys)