balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Respuesta :

Otras preguntas

A 10 2/3 inch pipe id cut into 8 equal length pieces. How long is each piece?
The following is a difference between sexual and asexual reproduction. A. type of DNA B. number of tissue types C. number of parents D. one is dominant ov
Write 2/5 and 3/7 so that they have a common denominator
What is the purpose of a design brief?
830040 in expanded form with exponets
The normal force acts ________________________ to the surface and the friction force act _______________ to the surface.
A lost check with a blank endorsement can be cashed by A) Anyone who has the check B) Only the person whose name follows the words “Pay to the order of” C) Only
Find the product -3.15 x -2.6 =
i need help please asap​
Suppose ST¯¯¯¯¯¯ has one endpoint at S(0, 0). What are the coordinates of T if (4, 5) is 1/3 of the way from S to T? ( , )