Gissell5455 Gissell5455
  • 23-11-2022
  • Computers and Technology
contestada

1. question 1 which of the following are advantages of using surveys to collect data directly from research participants? (check all that apply) 1 point

Respuesta :

Otras preguntas

A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?
Joshua's cousin pledged $12 for a charity walk.If Joshua walked 3 miles, how much did his cousin pay per mile
Part 1. A girl leaves a history classroom and walks 10 meters north to a drinking fountain. Then she turns and walks 30 meters south to an art classroom. What i
Ethan received a gift card and was considering three options: digital camera, cell phone, and video games. After carefully thinking about it, Ethan narrowed his
What is the part of a story or play that explains the background or makes conflict clear?
What is the value of the expression |-20 + 5|?
What is the area of sector GPH? Radius= 9 yards... 40 degrees
Steve had $2.50 in dimes in the pocket of his jacket. After walking for a half hour, he discovered he had a small hole in his pocket. Two dimes dropped throug
find the quotient 6/8 divided by 2/6 =
“Oscar Wilde said: ‘Each man kills the thing he loves.’ And it’s true…We forget about obstacles we overcame, all the suffering we endured, all the things we had