zacksoccer1505 zacksoccer1505
  • 21-12-2022
  • Business
contestada

You can spend at most $3. 50 at a market. Apples cost $0. 40 each, and pears cost $0. 65 each. Let x be numbers of apples and y be numbers of pears. Write an inequality that represents the numbers of apples and pears you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

Solve system by subsubstitution? 14x-2y=46 -7x+y=-23
why was the inca empire so successful
if a wave has a velocity of 24 m/s and a period of 3.0 s. what is he frequency of the wave i
What is the Capital city of Cuba?
It was easy for a "commoner" from the Third Estate to change his estate by acquiring wealth. A. True B. False
Which of the following statements is NOT true? A. Infants' diets, which primarily consist of breast milk or formula, are higher in fat than other diets. B. Ado
what begins in the Pacific Ocean and disrupts worldwide temperature and precipitation
How would you put elector in a sentence? (political view)
how does most of the heat in earth's atmosphere move from place to place
what is 4/17 as a decimal