alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

Respuesta :

Otras preguntas

e-Test Active 3 2 4 5 6 7 8 9 Read the excerpt from It's Our World, Too!: Young People Who Are Making a Difference. In his small Idaho school, football meant ev
if f x is a linear function, f(-1)=3, and f(1)=5, find an equation for f(x)
Identify the vertices of the feasible region for the given linear programming constraints. System of Linear Programming: z=−3x+5y x+y≥−20 x−2y≥−2 x−y≤2 Fill in
An individual is planning a trip to a baseball game for 15 people. Of the people planning to go to the baseball game, 10 can go on Saturday and 12 can go on Sun
In a two digit number, t = the tens digit and u = the ones digit. Which of the expressions below shows the value of its reversal?
questions based on prayer from the living short story​
An 8ft length of 4 inch wide crown molding cost $13. How much it cost to buy 88ft of crow molding
Where does the name mars originate from?
If a car travels 368.5 miles on 50 liters of gas, how many liters of gas will it take to go 691 miles if the car travels at the same rate? (Round to the nearest
hi can you please help me