wesbianca wesbianca
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jack brought a lunch box for $8 and 7 forks. He spent a total of $105. How much did each fork cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Which statement is true for cations? a. There are equal numbers of protons and electrons. b. There are more protons than electrons. c. There are more electr
How is a euglena like a plant cell? How is it like an animal cell?Like a plant cell:Like an animal cell:
Did the Louisiana purchase double or triple the size of the country
A pet store has 15 puppies12 kittens and 6 rabbits witch animals are in the ratio 5:2
which relationship between two species listed would be mutually beneficial A) a fish and a leech B) a dog and a tick C) a flower plant and a bee or D) a tree an
simplify and explain your answer 4/7+2/5(1/5+1/10)
what does the Latin word turba mean in english
Jeanne makes hair bows to sell at the craft fair.  Each bow requires 1.5 yards of ribbon.At the fabric store, ribbon is sold by the foot.  If Jeanne wants to ma
What´s the difference between Black Thursday and Black Tuesday?
What is one third of 1080