ntshepeng122 ntshepeng122
  • 24-12-2022
  • Mathematics
contestada

The liu family buys 20 pounds of chicken at the local market for $50. Which equation can be used to represent the cost, c, of buying x pounds of chicken at the same price per pound?.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following athletes is mentioned in the unite 14 reading A. Jason mcelwain B. Him Abbott C. Bobby Martin G. All of the above
PLEASE HELP!! Need the equation in its exponential form.
A serving of seafood appetizers is arranged on a bed of ice. Dipping sauces are in the center with a tiny spoon for dishing them out what technique did the chet
I need 18,19,& 20•ignore my writing
Insects are responsible for the destruction of a significant percentage of potential food harvests every year. Please select the best answer from the choices
What is a conflict of interest? (Select the best answer.) A situation where an employee decides how to handle disagreements with their coworkers A situation whe
An equilateral triangle must be_____. A. right B. acute C. scalene D. obtuse
find the radical equivalent of 27^2/3
G=4ca-3ba for a Asap
PLEASE HELP! IMAGE BELOW! :3 What is the equation for the line? Enter your answer in the box.