kayleepompey5402 kayleepompey5402
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

You have one type of candy that sells for $3.00/lb and another type of candy that sells for $8.00/lb. You would like to have 45 lbs of a candy mixture that sells for $7.00/lb. How much of each candy will you need to obtain the desired mixture? You will need lbs of the cheaper candy and lbs of the expensive candy.

Respuesta :

Otras preguntas

A person who does not have capacity to contract may later contract. A. accept B. disaffirm C. counteroffer D. enforce​
The beginning of babies' receptive language development is BEST illustrated by their capacity to: Please choose the correct answer from the following choices, a
the video presentation was posted by the teacher in passive voice​
Were people able to make weather predictions before thermometers and radar were invented? yes no
mag250/254/256/322/351/352 comment creer vos favoris et les utiliser
Using pemdas, please help with the following questions:
can anyone help me??
help please ..:/ don’t get it
Zang Company had no office supplies on hand at the beginning of the year. During the year, the company purchased $250 worth of office supplies. At the end of th
how long does it take for a body to start decomposing