UknowmeKorean UknowmeKorean
  • 25-05-2023
  • Mathematics
contestada

Lucy bought 4 pounds of cashews for $8 and 6 pounds of peanuts for $9. How much more did Lucy pay per pound for the cashews than the peanuts?
$0.50
$1.50
$1.70
$2.00

Respuesta :

Otras preguntas

the kind of lake that formed when a river meanders
What is the initials for sodium chloride
what is the answer to 3p-5>2p+p-7
A rectangle is 5 units long. The rectangle is also 3 units wide. What is its perimeter?
how to undo the operation and explain why it works a. adding 28 b. dividing by 17
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
the school marching band has 36 members. the band director wants to arrange the band members into a square formation. how many band members should be in each ro
$10 + ($6-n) if n =$3 What is the final product Of this mathematical question?
Why do the oceans play such a large part in the water cycle
How can you find the net force if two forces act in opposite direction?