juneholt557 juneholt557
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Vince runs a snack bar at the local park. He sells hot items, cold items, drinks, candy, and much more. Vince has a pizza warmer in his snack shack that cost him $125. He sells two types of pizza. He sells cheese pizza for $11.50 and pepperoni for $13. One day he sold 20 pizzas and made $242. How many cheese pizzas did he sell?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the answer and I will need it now
Subtraction with Real Numbers (I need the equation on how to solve the answer) -3-(-8)=
Make me laugh for brainliest challenge 1/10, could been better 2-4/10 you tried 5-6/10 not bad 7-8 I laughed 9-10/10 I’m dying☠️
What is the multiplicative inverse of 1/2 ? 2 - 1/2 -2
10(−7y−2z)+4z−2(−8z+6y) simplfy
is 3 over 2 a irrational number
Which of the following is a necessary step prior to replacing the removable battery pack in a laptop computer? a. Remove the laptop keyboard bezel, and if neede
Two falling inflated balls of different masses land at the same time.
how far will a rubber ball fall in 10 seconds what would be the final velocity of this and what would be the average velocity
solve the equation: 5 ( x - 2) + 4 ( 3 + x) = 20​