Prince3668 Prince3668
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 3 bags of bananas for $20.07. How much would it cost you were to buy 2 bags?

Respuesta :

Otras preguntas

Explain how business leaders of the Gilded Age used the concept of "Social Darwinism" to support their business tactics.
A cheetah can run 70 miles per hour. What is this speed in feet per hour
Manila wants to work for her state health department. Which activity will she most likely participate in if she works there
who was the French and Indian war against?A. French and BritishB. Indians and BritishC. French and IndiansD. British and Spain
The baker pays $0.50 per pound for sugar and $0.75 per pound for butter. Write an expression that shows how much the baker will spend if he buys 6 pounds of bu
how many energy levels does period 5 and period 6 have?
point slope form through (4,2) slope =7/4
given the information in the table, what can be concluded
How much would he pay after sales tax for and item that costs $58 before tax?
1. If the cells that produce gametes are diploid, how do the gametes become haploid cells? 2. Organisms produced by __________ reproduction will have cells tha