lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Which type of labor does the following definition describe consists of workers am with higher investment in education and training who operate complex equipment
In describing Jimmy Wells as the truest, most loyal fellow, what tone is conveyed?
A person is standing on a scale in an unmoving elevator. The elevator starts to move upwards at 1 m/s squared. Is the scale reading more, less, or the same comp
WILL GIVE THE BRAINLIEST IF U ANSWER RIGHT ON ALL THESE QUESTIONS IN UNDER 5 MINUTES!!!! 50 POINTS!!!!! ONLY RIGHT ANSWERS!!! 1.The Three Musketeers are also re
An important application of regression analysis in accounting is in the estimation of cost. By collecting data on volume and cost and using the least squares me
I want k to be the subject ​
The expression 1,000(1.0215)4t represents the amount of money in an account after t years. The interest is compounded , and the effective annual interest rate
When creating strategies for personal health, it is important to consider which of the following? What is the barrier? How is this barrier going to negatively a
What is the scale of a map if b 3 cm on a map represent 4 km PLEASE HELP
Design and code a program including the following classes, as well as a client class to test all the methods coded:A Passenger class, encapsulating a passenger.