spiritsgirl1359 spiritsgirl1359
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

If 20,000 backpacks cost $700,000, how much are they each?
a) $35
b) $40
c) $45
d) $50

Respuesta :

Otras preguntas

if the y-intercept of the graph is 2x + by = 15 is 5, what is the value of b?
use pride in a sentence: my mom was so happy for me ......
Which serves as evidence for a scientific claim?
the rule of the byzantine emperor justinian differed from the rule of monarchs in western europe in that a. justinian’s code established a republic. b. justinia
The simplest way to gain weight is to A. exercise several hours a day. B. figure out where in your day you could eat more food. C. eat several protein bars each
why is the ketboard calledQWERTY
How do you convert a decimal into a fraction?
Jason weighs 36 pounds. Together, he and his sister weigh four pounds more than three times the weight of his sister. What is the weight ,w, of Jason's sister
What is the least common multiple (number) of 2 and 3?
Find the unit rate $1.2 for 8.2 ounces