crystalhughes2503 crystalhughes2503
  • 25-02-2024
  • Mathematics
contestada

3 balloons and 2 cakes cost £21
6 balloons and 3 cakes cost £36
Whats the cost of 1 balloon?
Whats the cost of one cake?

Respuesta :

Otras preguntas

Find an equation of the line parallel to x=5y-9 and passing through (2,-4). Express in standard form. HELP ME PLEASE.
Mr. Reeves buys granola bars to sell at the concession stand. He predicts that the concession stand will sell 25 granola bars at the weekend soccer tournament.
what is the best ice cream ever?​
22 students is what percent of 55
Two similar rectangles have corresponding sides in the ratio 10:3.Find the ratio of their area
Please help me with number 5
how are Jerry and Armand similar in President Cleveland, where are you?
read the question carefully and select the best answer to what does the mother compare life?
Which is the meaning of the phrase “the clouds that lour’d upon our house”
Help plz...............