82421 82421
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

Louise bought 90 feet of wire for ​$20.70 She needs more feet. If the unit price is the​ same, how much will she pay for the extra 40 feet of wire

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the equation. 3x+12 = 5x-21
is 6 a factor of 72 and explain
estimate the product of 51 and 48
How do I easily solve the following? A model rocket travels at 88 fps. How long will it take to get to 40 feet high. If we use the equation: h=-16t^2 + vt the a
what are the antonyms to the word sagacious?
What is integrate suffix?
If a jar of honey sits for a long time, sugar may crystallize in the jar. Describe two possible causes for the crystallization.
Suppose that you are given two unlabeled beakers. One beaker contains water, and the other beaker contains a solution of ethanol and water. How could you safely
Laura's uncle donated 120 cans of juice and 90 packs of cheese crackers for the school picnic. Each student is to receive the same number of cans of juice and t
order from least to greatest 5.04,5.4,5.406,5.064