mayabryant07 mayabryant07
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

Susan guys a package of hot dogs for 5.60. There are 12 hot dogs in the package. What is the average cost of each hot dog she serves if the hun and condoments for each hot dog cost 0.45?

Respuesta :

Otras preguntas

Help please on part b
Precalc!! Please help Answers 1. f(x) is reflected in the x-axis, vertically translated four units up, and horizontally translated three units to the left 2. f(
Select the correct answer. Which equation represents a function? A. B. C. D. E.
Management considers only operational performace measures B. Management considers only lag indicators C. Management considers both financial and operational per
what is the other name for the autonomic nervous system?
How do you multiply a decimal into a fraction
If you were only allowed to play one sport, what would that sport be? and why? How did you get interested in it? Have you ever played the spot in a competition​
Solve for x. 9(x + 1) = 25 + x x = 2 x = 3 x = 4 x = 5.
Which could NOT be in a nonfictional story? A) dancing cups B) laughing children C) a huge crowd of people D) a tornado
Rewrite these statements in the negative using ne/n’ and pas.