terellswift35 terellswift35
  • 22-04-2024
  • Mathematics
contestada

You buy vegan butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 2 oz of vegan butter. How much does the vegan for one portion cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Chad is serving a two-year mission for his church at the age of 19. When he returns home from his mission assignment, he will decide whether to attend college a
In the 1st generation, there are 6 squirrels in a forest. Every generation after that, the squirrel population multiplies by 4. In generation 2 there are squirr
Wisconsin Cheddar has introduced a new product called "aged jalapeno cheddar". Displays are set up at various retail cheese stores throughout California and pot
Onslow Co. purchased a used machine for $178,000 cash on January 2. On January 3, Onslow paid $2,840 to wire electricity to the machine and an additional $1,160
Alan is the security manager for a mid-sized business. The company has suffered several serious data losses when mobile devices were stolen. Alan decides to imp
a male lion eats about 108 pounds of meat in a week about how much does it eat in a day
Find all values of $x$ such that $\sqrt{4x^2} - \sqrt{x^2} = 6$.
Point M is located at (-6, 6) What is located 5 units from point M
A projectile is launched from the earth’s surface at initial speed v0 at angle θ0 with the horizontal. When the projectile is at its maximum height h, it has ha
What is an Azimuth? A. A horizontal angle measured clockwise from a north base line B. A graphical representation of a portion of the earth’s surface C. A gr