pinkygirlp47181 pinkygirlp47181
  • 24-04-2024
  • Mathematics
contestada

The Nut Shack sells hazelnuts for 6.20 per pound and peanuts for5.40 per pound. How much of each type should be purchased?

Respuesta :

Otras preguntas

Mary can paint a house 12 hours. if Nancy helps, it takes them 2 hours. without help, how long would it take Nancy to complete the same job?
Describe in words what occurs during the process represented by the photosynthesis equation. Include the importance of sunlight
Solve the system of equations below by graphing them with a pencil and paper. Choose the correct ordered pair (b, u). u = -b + 21 u = -2b + 30 ...?
What are all the multiples of 5??
Plz answer this, thank you.
Ann and Betty together have $60. Ann has $9 more than twice Betty's amount. How much money does each have?
A chemical reaction, where more energy is released than is needed to get the reaction started, is called? A) A really amazing reaction B) Endothermic C) E
A company makes boxes of cereal. A box usually contains 450 grams of cereal. Here are two options for a special offer. Option A 20% more cereal Option B usual a
What is the exact circumference of the circle? A. 10π feet B. 20π feet C. 40π feet D. 60π feet
Ponce is the largest city on which coast of puerto rico