jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

A plane has a takeoff speed of 88.3m/s and requires 1365m to reach that speed .determine the acceleration of the plane and the time required to reach this speed
You buy a lily and an African violet on the same day.You are instructed to water the lily every fourth day and the water the violet every seventh day after taki
Charles works his part time job for 23 hours each week and makes $9.75 an hour. How much will he make in 4 weeks?
which is the highest mountain in the world
what is the major assumption underlying in the first sentence of The Declaration of Independence
Estimate then find the product of 758×6
Convert 35/20 into a decimal
The tail of a kite is 1.5 feet plus twice the length of the kite. Together, the kite and the tail are 15 feet 6 inches long. What is the length of the tail?
What is the solution to x ? 7/3x + 1/3x = 3x + 6/3 + 5/3x
How to round this to the nearest thousand 19,836.2838