Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
For drivers under 21, the minimum BAL at which you are automatically guilty of DUI is _____. A. .01 B. .02 C. .05 D. .08
PLEASE HELP!!!! I need reasons FOR and AGAINST as to why ALL life is/is not suffering (about Buddhism and i need to link in Buddhist beliefs such as the 4 noble
explain the purpose and of ICD-10-cm coding system including reasons for the transaction from ICD-9 vol.3
Help! Help! Help! What is the distance between the vertices of the graphs corresponding to y = (x - 3)2 and y = x2 - 4? A.0 B.1 C.5 D.13
A 15.7 g aluminum block is warmed to 53.6 ∘C and plunged into an insulated beaker containing 32.1 g of water initially at 24.2 ∘C. The aluminum and the water ar
How to rename 8 2/3 = 7 ?/3
The diagram shows circles drawn by geologists trying to determine the location of an earthquake’s epicenter.What does each star on the map represent?location of
3. The annual property taxes on Patrick's new homeare 1.89% of the value of the home. His home costs$183,500. What are the property taxes on his newhome?$7,450$
Which scenarios are considered ethically acceptable for journalists? Select three options. paying money to attend a conference about climate change in order to
A dairy needs 204 gallons of milk containing 5% butterfat. How many gallons each of milk containing 6% butterfat and milk containing 3% butterfat must be used t