manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

In a bag of keys, there are 15 silver keys, 5 black keys, 11 copper keys, and 4 painted keys of various colors. One key is drawn out at random. What is the prob
When plastic deformation of a material occurs, the material _____.
A patient receives 150 cc of medication in an IV drip over 4 hours. What is the rate per hour of this dose?
What Is the First New Deal?
Why Is Idaho Called the Gem State?
Simplify. All Variables represent (3√200)*(4√32)
Find an equation of the line that (a) has the same y-intercept as the line and (b) is parallel to the line .
what are the Confederate states?
How many levels of government are there in China?
What are decomposers classified as in an ecosystem?