riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

write a summary of the artical leaving main street?
What are some requirements or goals when designing an operating system? a) Maximizing hardware performance, minimizing resource utilization, ensuring backward c
types of hepatitis that are considered occupationally spread diseases.
High blood glucose levels cause damage to: a) The eyes b) The kidneys c) The nerves d) All of the above
Task 2. Imagine you are a city planner working on improving transportation routes in a bustling metropolis. Your task is solving several geometric and graphical
Two masses m1 and m2 are moving with velocities v1 and v2 respectively. Find their total kinetic energy in the reference frame of centre of mass.A. m1m2/m1+m2(v
All of the following are true except a) The sun is a star b) Water is a compound c) All birds can fly d) Gravity pulls objects towards the earth
What type of method can provide a guide to using epidemiology effectively to address hypotheses regarding human infectious diseases?
Blisters are commonly seen with superficial burns.a) Trueb) False
Jack bought markers and erasers and let his friend Simon pick one marker and one eraser from each bag. What is the probability that Simon got a purple marker an