neza99
neza99
23-08-2018
Mathematics
contestada
unit rate of $7 for 8 apples
Respuesta :
egp903
egp903
23-08-2018
You want to find out how much it costs to buy one apple. (Unit rate is the cost for a single unit of what you’re looking at.) If you divide the total cost for all of the apples by the number of apples, you will get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
what expression can be used to determine the cost of the buying and pounds of almonds $4.95 per pound and a half pounds of flour for $0.72 per pound? choose the
1. Doug invested $2,500 into a Certificate of Deposit earning 6.5% interest. How long will it take to double Doug's investment?
The town of New was very important to trade along the Mississippi River.
Condense each Logarithm log 3 – log 8
Use a = 6 and b = 24 to work out the value of these expressionsa) a + bb) abc) b/ad) (a + b)
Where’s the plot story at?
I need help graphing -2x+y=8
if you had a score of 60% how many marks out of 150 did he obtain
Condense each Logarithm log 3 – log 8
Help me (will give brainliest!!!) What did the Native Americans this Proclamation of 1763? (dont use go0gle, ty <3)