Broughtagent6 Broughtagent6
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

I need help ASAP it’s due tomorrow and I don’t understand it

I need help ASAP its due tomorrow and I dont understand it class=

Respuesta :

jakobcook7pdvy6d jakobcook7pdvy6d
  • 23-08-2018
Multiply the four, canceling it out. Multiply the four with the negative nine. Divide 9 by -36 and you get x=4
Answer Link

Otras preguntas

what is required for affective communication
label the place value
estimate the unit rate justify your answer $299 for 4 tires
the price of a sandwich is $1.50 more than the price of a smoothie,which is d dollars.What does the expression d+1.5 represent?
Together, Steve and tom sold 89 raffle tickets. Steve sold 14 more than twice as many raffle tickets as Tom. How many raffle tickets did each boy sell? How many
use place value pattern to complete the table
Solve the equation and graph the solution(s), if possible. 9|4p + 2| + 8 = 35
The perimeter of a rectangular house is 122fr the width is 5ft less than the length find the length and width
can someone plz help me with me homework
estimate the unit rate justify your answer $299 for 4 tires