veraguas68
veraguas68 veraguas68
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Becky goes to the supermarket and gets 8 apples for $3.99.what is the cost per apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2018

[tex]3.99 \div 8 = 0.50[/tex]
Answer Link
ana7496 ana7496
  • 21-09-2018
the amswer is 0.50 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

using special products what is (wx-y)^2
140% of what number is 56
Answer to this question please ASAP
Answer to this question please ASAP
How many toes does a frog have
What percent of 48 is 2.4
A building with a height of 40 ft casts a shadow that is 16ft long. A person standing next to the building casts a shadow that is 2ft long. How tall is the pers
What is the average of 22,28,and 25.
140% of what number is 56
330,000 write using Scientific Notation.