cierikamun6847 cierikamun6847
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 24-09-2018

[tex]3.75 \times 4.64 = 17.40[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

please explain and help set up
Where was Kievan Rus and why is it named that?
Determine whether or not F is a conservative vector field. If it is, find a function f such that F = -f. If it is not, enter NONE. F(x, y) = (2x - 4y) i + (-4x
Based on these maps, which state listed below was located in the Southeast Native American cultural region?
I’ve been having trouble it’s this question could you help x.Solve 4x^2-25<0
why do planetary scientists hypothesize that the moon formed with a molten surface
1. Which is the richest food source of vitamin D? A. fortified orange juice (1 cup) B. salmon (3 oz) milk (1 cup) C. egg (1 large) D. cheese (1 slice)
what becomes of a case where a state level supreme justice is impeached after they denied an appeal
what type of skill im demonstrating assisting elderly couple out of a car is ?
please help and explain would I still set this up with law of sine or use cosine