teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A(n) ______ is a pointer to a file or folder located elsewhere.
Susan claims: If a family has already got four boys, then the next baby is more likely to be a girl than a boy. Is she correct? Explain your answer fully.
Which anion do you expect to be the most stable? be sure to consider the effects of resonance delocalization. hints?
How do you solve this equation? 5 (x+2) = 7 (4 - x)
Paco de lucía is a famous flamenco artist who plays the ______________. saxophone caja guitar flute
Functional goals and strategies should be independent of divisional and corporate goals an strategies a. True b. False
Which of the following force pairs are an example of Newton’s 3rd Law? Select all that apply. The earth pulls down on the chair./The ground pushes up on the ch
Because you’re aware of the temperature danger zone, you would discard any food that has been held at 120°F for more than _______ hours. A. six C. three B. f
I need a-e to be solved I’m confused still
What is purpose as it relates to newspapers and magazines? A. The reason for which you answer questions B. The reason for which you read C. The reason for wh