gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

6. The French and Indian War was ultimately a land dispute between and The French and Indian War was ultimately a land dispute between and?​
5 Which statement BEST describes the relationship between photosynthesis and cellular respiration? A. Both processes use energy to form molecules of glucose. B.
Find the measure of each missing angle.
Which of the following accurately describes the significance of the Hagia Sophia? It ensured that Christianity would always be the primary religion in the regi
Find the acute x given that tan x=2sinx
5 Examples of simple salts
please put the answer letter by the number :)
WILL GIVE BRAINLEST!!! In the cruise ship hierarchy, a youth staff director would report to the cruise director chief purser first officer second officer
D 4 3 2 1 -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 GO -4 -5 A 1 2 3 4 5 Match the graph with its equation
fill in the blank blank factors depend on the number of organisms in a given area