gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If nuts coat $9.20 per pound how much would 2 1/4 pounds cost

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 21-10-2018

9.20 divides by 4 is 2.3 per quarter pound


There are 9 quarters in 2 1/4


So 9 times 2.3 is 20.7

Answer Link
katherinrose3
katherinrose3 katherinrose3
  • 21-10-2018
Twenty dollars and seventy cents
Answer Link

Otras preguntas

la derivada de 2x, 8x, 10x'2, para que hagan puntos!
Cassius is driven by A. envy. B. ambition. C. fear. D. concern.
Explain the poem "infant sorrow" in a short paragraph (5 lines)
The process of approving a document such as the Constitution is called: ratification nullification enlightenment petition of rights
When you are evaluating this, you look for words that are clear, appropriate, interesting, and vivid with imagery. A. Structure B. Language C. Substance D.
The Hawthorne experiment was started by: a. . Kurt Lewin b. . b. F.Skinner c. . Elton Mayo d. . W.Dickson
The space between two neurons is called the _______________. Question 8 options: neurotransmitter myelin nucleus synapse
what is the name of the scientist who discovered that atoms have positive charges
The speaker’s ____ lulled many in the audience to sleep. a. wayfarers c. palpitating b. paean d. monotone
what is an antonym for delicate