emily100708 emily100708
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mr. Watson buys 4 gallons of paint that cost $34 per gallon how much does Mr. Watson spend on paint

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 22-10-2018

34 times 4 is $136– spent on paint

Answer Link
lmp8276
lmp8276 lmp8276
  • 22-10-2018

if you multiply 34x4 you will get the result that is  "136"

Answer Link

Otras preguntas

What happened when Young Italy set up a republic in Rome
Under IAS 12, current and deferred taxes are measured on the basis of: rates prevailing when the entity provided goods or services. rates that have been enacted
how to solve this?????????????​
Measuring scale should be made up the metal whose linear expansivity is negligibly small. Why?​
A purified protein is in a HEPES buffer at pH 7.0 with 600 mM NaCl. A 1 mL sample of the protein solution is dialyzed against 1.0 L of the same HEPES buffer wit
DNA is directly involved in the process of transcription?
28 + 11 = 7 + 12 = 15 + 2 = 22 + 1 = 45 + 2 = 18 + 2 = 7 + 11 = 10 + 11 = 12 + 10 = 11 + 2 = 15 + 10 = 16 + 12 = 2 + 24 = 62 + 10 = 98 + 2 = 12 +
Thrice a number decreased by 5 exceeds twice the number by a unit find the numberWith steps please​
Choose one type of heat transfer and provide a different example of it
Pls someone answer this I will give you a lot of points