Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

Rayan read 145 pages of his book if he read 29 pages every night how many nights did it take him to complete the book
State the exclusionary rule states that if evidence is found during an illegal search
What term is used for the process by which an individual's desire for acceptance by the group and the pressure by the group on individual members to match its s
Which option best completes the diagram?
A confused older adult patient in a skilled care facility is sleeping. A health care worker enters the room quietly and touches the bed to see if it is wet. The
Draw a number line model to determine each sum. -2.1 + 0.8
Given the unadjusted Allowance for Doubtful Accounts has a $50 debit balance, the amount of receivables written off was ______ than the amount estimated in the
A nonlinear optimization problem is any optimization problem in which at least one term in the objective function or a constraint is nonlinear. True or false?
At the high level of activity in November, 12000 machine hours were run and power costs were $22000. In April, a month of low activity, 5000 machine hours were
10. The purpose of the reporter's formula is to A refine the topic B check sources C gather details D explore audience and purpose