jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between the product of 19 and 3.6 , and thw sun of 2.87 and 3.5
what is a large lake in the south west corner of central america?
suppose a person has a small intestine that has fewer villi than normal. would the person mostly be overweight or underweight? explain
Where in North America and South America are most active volcanoes located ?
How many ways can a sample of five cell phones be selected from a shipment of twenty-four cell phones?
All living things break down _________ to make energy. carbon dioxide fuel light water
The age in which early humans made tools is called the?
is 25 milligrams lighter or heavier than 25 centigrams
kiara has $20 to spend.She wants to buy a book for $12 and spend the remaining money on name tags for he luggage.Each name tag cost $2.Which inequality below ca
which of the following was not a key political thinker of the enlightenment