kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

how do the nerves work? of the nervous sytem
What is an effect of genetic drift on a gene pool?
While the federal government has 13 appropriation bills, local governments separate their appropriations into two categories. What are these two categories?
i need help with plot diagrams for 5th grade
Suppose a scientist doing an experiment in nuclear fusion starts out with twelve atoms. How many atoms will most likely result from the experiment?
solve this for me please
A store sells mineral water in 0.5 liter bottles. How many milliliters are there in a 6-pack of this size bottle?
is the mean affected by the existence of an outlier
Given: square root of 56 plus square root of 126 Which statement is not true? The sum is rational. The sum is 5 square root of 14 The sum is a real number.
Which of the following statements best describes endnotes? a. A sequentially numbered list on a separate page titled Notes at the end of the paper after the Wor