joe6629
joe6629 joe6629
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

Each pound of fruit costs $4. Write an expression that shows the total cost of fruit use the variable you identified in the question 1. Variable J

Respuesta :

emanithomspn emanithomspn
  • 25-11-2018
the expression would be j • $4
Answer Link
turtlelover7207
turtlelover7207 turtlelover7207
  • 25-11-2018

The expression would be 4J or 4xJ.

Answer Link

Otras preguntas

write two mixed numbers that have a sum of 3
Whats the answer to 45=x(14-x)
16x²-81=0 solve the following quadratic equation
example of a line that has no slope
What might happen to the sea star population after oyster beds are destroyed
Eric and Frank want to equally share 4/3 feet of rope. What length of rope should each friend get? Explain how to use a drawing to help solve the problem.
Volume , mass, and weight can be measured with balances, scales, and ?
What might happen to the sea star population after oyster beds are destroyed
How do you fins the sum of 2/10 and20/100?
What is the median for each set of numbers such as 75,79,81,82.