nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

what is the factored form of 9X^2-64
If the length of the minute hand of the clock in London commonly known as “Big Ben” is 11.25’ from the center of the clock to the tip of the hand, what is the
"!PLEASE HELP!" (16 POINTS) 1.) What cash crops are important to the economy of the tropical north? 2.) Why are venezuela's orinoco and colombia's magdalena riv
What are the center and radius of the circle defined by the equation x^2 + y^2 -6x + 4y + 4=0
What's the answer and the work
There is a paint chip on the edge of a gear for a music box. It rotates to (−7, 3) during one song when represented graphically. What is the cosine value of thi
How do you tell the place value of each digit when given a number?
PLS HELP ME ASAP FOR THIS NUMBER 15 (SHOW WORK!!!!) (AND EXPLAIN!) + LOTS OF POINTS!
could some one help me with this one
What produces more than two-thirds of sulfur dioxide emissions?