2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

someone help me please
Which of the following methods could be used to accurately compare societies on the basis of their level of political efficacy
Students who want to save money often attend a(n) _____ for the first two years of college. A. highly selective four-year college B. less selective four-year co
the summer camp director was planning for a camp.the camp will be 7 days long and the campers are going to 3 meals a day. if 348 campers attend how many meals
Which statements accurately describe the Catholic Church's response to the Reformation? Choose all answers that are correct. Question 14 options: The Church est
you are buying orange juice for $4.50 per container and have a gift card worth $7. the function f (x) = 4.50x -7 represent your total cost f (x) if you buy x co
I need to know the answer
The ribosome of a cell is most responsible for what function
who is the "strong pilot" ?
Which are protists that act like fungi ?