nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

At his bake sale, Mr. Heftwhistle sold 30% of his pies to one friend. Mr. Heftwhistle then sold 60% of the remaining pies to another friend. What percent of his
How can the elements of dance (B.E.S.T.) be used in a dance music video?
CAN I HAVE AN ADVISE FOR STUDYING :) MATH
why sometimes on a hot day, a screen door might get stuck when you try to open it and not fit perfectly when you try to close it ​
What is (x+3)=2. Please help me my teacher said I have to have this problem returned by Saturday morning.
There's a block of metal with the dimensions below that weighs 2500 grams. What is the density of the metal?
May i know the answer
How is waste food excreted by amoeba?
At a car rental office, 63% of the customers are men and 37% are women. If 25% of people request a compact car, 37% request a full-sized, 10% request a converti
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!