reganevans
reganevans reganevans
  • 23-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 24 oranges cost 6.30 how much will 4 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2016
4 orange would cost $1.05
Work out
6.30/24 = 0.2625
^this determines the cost of 1 orange 
Then multiply by 4
0.2625X4= 1.05
^this determines the cost of 4 oranges
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression.
how to convert a mixed number into a fraction (with steps, clearly)
Which of the following were causes of the Civil War? Select all that apply. border disputes trade difficulties individual freedom competition for resources
On a cladogram, what is a node and what dose it does it represent?
The dominant geographic feature in North Africa is
0.74 Kcal/min to cal/sec Do step by step to lead to answer
how to convert a mixed number into a fraction (with steps, clearly)
I. Humans which of these is a vestigial structure
Tatami mats are used as a floor covering in Japan. one possible layout uses four identical rectangular mats and one square mat. The area of the square mat is ha
what is the definition of Quartering Act