chargedn338 chargedn338
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Nine lollies cost less than $10, while ten lollies cost more than $11 how much does each lollipop cost?

Respuesta :

emilycool6895 emilycool6895
  • 24-05-2019

$21 it will cost for lollipop

Answer Link
littlefishworm2
littlefishworm2 littlefishworm2
  • 24-05-2019

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.10 times 10

Answer Link

Otras preguntas

how do you find the area of a circle
In 1914, u.s. congress passed the harrison act, which
Where are the Balkans located? What region of Europe does this term apply to?I'm doing a study guide and I can't seem to find the answer to this in the lesson g
Its cost $3.55 to make a sandwich at the local deli shop to make a profit the deli sells it at a price that is 160% of the cost. The sandwich sells for$
Which hormone dramatically affects physical appearance?
Factor the polynomial 14x^2+4x-7xy-2=
A basketball team played 32 games and won 4 more games than it lost. find the number of games the team won.
A ball is thrown in the air from a ledge. Its height in feet is represented by  f(x) = –16(x2 – 6x – 7), where x is the number of seconds since the ball has bee
HELP!!! 16 POINTS!! !!!!!
PLEASEE HELP 20 POINTS Find the area of an octagon with a radius of 6 meters. Round your answer to the nearest tenth.