ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

What is an ion? in chemistry
What's 32xy divided by 24yz and how do you figure it out.  The question also asks me to write it as a fraction then cancel (or reduce).
Write 314,207 in expanded form
how many hydrogen bonds can a single water molecule form
how do you simplify 681
Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
compare the square root of 7 & 2.1
compare the square root of 7 & 2.1
write 700/200 as a terminating decimal. then describe two methods for converting a mixed number to a decimal
how did congress try to settle  the slavery issue in 1850?